تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تامین پدافند غیرعامل در جنوب کلانشهر تهران با افتتاح آزاد راه غدیر

سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه توسعه آزادراه‌ها تاثیرات مثبت اقتصادی فراوان از جمله کاهش سوانح و تلفات جاده‌ای، کاهش میزان مصرف سوخت، زمان سفر و در نتیجه کاهش هزینه تمام شده حمل و نقل دارد، گفت: توجه به این بخش زمینه‌ساز پیامدهای مثبتی در حوزه اجتماعی و فرهنگی از جمله کاهش مهاجرت به کلانشهرها، توسعه دسترسی به فضاهای آموزشی و فرهنگی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی است.

او با اشاره به افتتاح آزادراه غدیر در ۷ اسفند ماه گفت: آزاد راه غدیر یا همان آزادراه جنوبی تهران و البرز با توجه به این رویکرد سبب تسهیل در تردد وسائل نقلیه شخصی و عمومی در کریدورهای بین‌المللی حمل و نقل شرق به غرب و شمال به جنوب کشور می‌شود.


بیشتر بخوانید


فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا توضیح داد: این آزادراه با ۶ خط عبوری (رفت و برگشت) با عرض متوسط ۳۶.۹ متر، به طول ۱۵۸ کیلومتر است. نقطه ابتدای این مسیر در محدوده ۳۶ کیلومتری آزادراه قزوین – کرج و در ۵ کیلومتری غرب شهرستان آبیک در استان قزوین است که با قطع بزرگراه ماهدشت -اشتهارد، آزادراه تهران – ساوه و آزادراه تهران- قم به آزادراه قم-گرمسار منتهی می‌شود.

محمد افزود: این آزادراه به عنوان کنارگذر استان‌های البرز و تهران باعث کاهش ترافیک، کاهش زمان سفر و در نتیجه کاهش آلودگی هوای این دو استان می‌شود.

محمد اظهار کرد: احداث این آزادراه زمینه ساز اشتغال‌زایی برای ۳ هزار و ۳۰۰ نفر شده و با کاهش ۲۰ کیلومتری طول مسیر، نقش بسیار زیادی در کاهش آلاینده‌های جوی دارد به طوری که با اجرایی شدن این پروژه ۴.۵ میلیون تن دی اکسید کربن در بیست سال اول بهره‌برداری کاهش خواهد یافت. همچنین در بخش مصرف سوخت هم سبب صرفه‌جویی سوخت معادل ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین و ۱۶۰۰ میلیون لیتر گازوئیل در این بازه زمانی خواهد شد.

محمد تاکید کرد: در این پروژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا حدود ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری داشته و ارزش مالی روز این پروژه حدود ۷ هزار میلیارد تومان است.

او با بیان اینکه در مسیر این آزادراه دو دستگاه تونل رفت و برگشت قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه سال ۱۳۹۵ پروژه آغاز شده در یک بازه زمانی ۴ ساله تکمیل شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه با احداث این آزادراه شاهد کاهش تردد وسایل نقلیه سنگین و رانندگی از جنوب و جنوب شرق شهر تهران، مسیرهای کرج-تهران و کرج-قزوین خواهیم بود، ادامه داد: افزایش دسترسی و تسهیل عبور و مرور با هدف تامین پدافند غیرعامل در جنوب کلانشهر تهران و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در شهرهای کرج و تهران از دیگر اهداف این پروژه است.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *