تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

تاثیر بورسی انتقال “رونالدو”؛ سهام هر دو باشگاه رشد کرد!

حجت الله فرزانی کارشناس امور بانکی و بازار سرمایه  در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتقال رونالدو از باشگاه یونتوس به منچستریونایتد و تاثیر این انتقال بر سهام این دو باشگاه اظهار کرد:خبر این نقل و انتقال و بازگشت رونالدو به تیم اول خود منجر به این شد که ارزش سهام منچستریونایتد معادل ۱.۱ واحد یعنی یک دلار و یک سنت از ۱۷ دلار و ۲۸ سنت به ۱۸ دلار و ۲۹ سنت به ازای هر سهم رشد پیدا کند، که حدود ۵.۸ درصد در بورس نیویورک است.

تاثیر خبر انتقال رونالد بر سهام این باشگاه به چه شکل بود؟
این کارشناس امور بانکی و بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: همچنین باشگاه یونتوس توانسته از فروش رونالدو کسب سود کند. سودی که شناسایی شده منجر به این شد که سهام یونتوس معادل ۱.۷ درصد در آخرین روز معاملاتی رشد پیدا کند.تاثیر خبر انتقال رونالد بر سهام این باشگاه به چه شکل بود؟


بیشتر بخوانید


فرزانی اظهار کرد: این موضوع اهمیت اقتصاد ورزش را پررنگ‌تر می‌کند و به میزان اثر گذاری و تاثیر چنین موضوعاتی بر اقتصاد اشاره دارد.

این کارشناس تصریح کرد:در سهام باشگاه منچستر یونایتد شاهد افزایش بیش از ۵ درصدی در یک روز بوده ایم و علت آن این است که قابلیت جذب درآمد، برای فصل پیش رو و فصل‌هایی که رونالدو در باشگاه یونایتد حضور خواهد داشت، اعم از در آمد حاصل از فروش محصولات و لباس‌های ورزشی این باشگاه، درآمد‌های پخش تلویزیونی و اضافه شدن طرافداران جدید به این باشگاه همگی درآمد و جریان‌های مالی را برای باشگاه فراهم خواهد کرد که سبب شد بر اساس این انتظار، ارزش این انتقال از همان روز ابتدایی با بیش از رشد ۵ درصد در سهام این باشگاه نمایان شود. که همه این‌ها نشان دهنده نقش مهم اقتصاد ورزش در دنیا است.

تاثیر خبر انتقال رونالد بر سهام این باشگاه به چه شکل بود؟
او در ادامه گفت:در ایران متاسفانه با توجه به این که هیچ سهام پذیرفته شده‌ای از هیچ باشگاهی در حال حاضر در بورس‌ها وجود ندارد و تامین مالی باشگاه‌ها عمدتا توسط دولت و بودجه عمومی است. بنابراین  در این زمینه باشگاه ها، اقتصاد موفقی ندارند و حتی بحث خصوصی سازی نیز در بخشی از باشگاه‌ها مانند باشگاه برق شیراز، پاس همدان و نفت تهران شکست خورده است.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *