تاریخ امروز:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بیش از ۳۰ پروژه در حوزه فناوری‌های نوظهور اقتصاد دیجیتال اجرایی شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از بازیگران کلیدی این حوزه در کشور است که طی چند سال اخیر با اجرای پروژه‌های راهبردی و پرچمدار توانسته نقشی اثرگذار در توسعه این عرصه فناورانه در سطح ملی و بین‌المللی داشته باشد.

بر همین اساس نیز در تلاش است تا با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و اختصاص بودجه مناسب، اجرای پروژه‌های این حوزه را معنادار و کاربردی کند. اجرایی شدن بیش از ۳۳ پروژه پرچمدار و زیرساختی در حوزه های نوظهور دیجیتال و ۲۵ پروژه راهبردی و داخلی سازی از جمله دستاوردهای این تلاش ها است.

 

حمایت مادی و معنوی از پروژه‌ها

تلاشی که با جذب حدود ۷۰ میلیارد تومان منابع خصوصی و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع دولتی به ثمر نشسته است. این کار تامین بخش اعظمی از نیازهای کشور به این حوزه را میسر و زمینه برای توسعه فناوری‌های نوظهور این عرصه کاربردی را فراهم کرده است.

اقتصاد دیجیتال، مفهوم نسبتا جدیدی است که با گسترش فناوری اطلاعات و بکارگیری آن در جوامع در حال تکامل است. این مفهوم که در مواردی اقتصاد اینترنتی، نوین یا شبکه ای نامیده می شود، اقتصادی است که بر پایه فناوری‌های دیجیتال شامل شبکه‌های ارتباط دیجیتالی (اینترنت و دیگر شبکه های ارزشی افزوده) رایانه ها، نرم افزار و دیگر فناوری‌های اطلاعاتی مرتبط استوار است.


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *