تاریخ امروز:۵ مرداد ۱۴۰۰

برگی از تاریخ/ رضا محتشم؛ سد همیشگی استقلال(عکس)

کد خبر: ۱۷۶۸۸۰۳/۱

زمان: ۱۰:۵۰  
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

بازدید: ۷,۶۹۵

برگی از تاریخ

رضا محتشم؛ دروازه بان سابق تهرانی ، به تنهایی گربه سیاه استقلال بود ، او دو بار و با دو تیم مختلف پنالتی های استقلال را گرفت تا استقلال بازنده از زمین بیرون بیاید.

به گزارش”ورزش سه “، رقابت های باشگاه های تهران سالها قبل پر بود از دروازه بانها و مهاجمانی که به تنهایی برابر دو قدرت برتر تهران و ایران ایستادگی می کردند و نتیجه را به نفع تیم های خودشان رقم می زدند. در آن سالها رضا محتشم یکی از این دروازه بان ها بود، دروازه بانی با قد متوسط که عمدتاً با گرمکن درون دروازه می ایستاد و روز درخشش را مقابل استقلال انتخاب می کرد.

۳۶سال قبل و در روز ۲۸تیر ماه او با پیام تهران و در ورزشگاه آزادی و در روز گلزنی مهاجم نوک گلزن آن روزهای پیام” کامل انجینی” که موفق به گشودن دروازه استقلال  شده بود، در برابر استقلال خوش درخشید و ضربه پنالتی این تیم را گرفت تا پیام در عین ناباوری استقلال را با یک گل شکست دهد.

 

دو سال بعد و در سال ۱۳۶۶و در روز ۲۶تیرماه محتشم این کار را با گسترش تهران تکرار کرد و موفق شد در روزی که احمد حاج علی گل دو بار موفق شده بود دروازه استقلال را باز کند و استقلال در یکی از بهترین نیمه دوم های تاریخ خود با گل پرویز مظلومی به بازی برگشته بود و فرصت های متعدد گلزنی را از دست می داد ، پنالتی مجید نامجو مطلق را مهار کند تا باز هم استقلال برابر رضا محتشم که سابقه دعوت به اردوی تیم ملی را نیز داشت ، شکست بخورد.

 

بعدها بهتاش فریبا بازیکن آن روزهای استقلال و یکی از پیشکسوتان این روزها ، فوتبالی که استقلال در نیمه دوم بازی با گسترش ارائه داد را یکی از بهترین نمایش های تاریخ استقلال خواند.

 

رضا محتشم اکنون در تیم مدعی ویستاتوربین به عنوان مربی گلرها حضور دارد و در تلاش است شاگردان خود را برای رقابت حساس و سرنوشت‌ساز پلی‌آف صعود به لیگ آزادگان آماده کند و تجربیات دوران بازیگری خود را برای جاه‌طلبی آنها منتقل کند.

 

او این روزها برخلاف دوران بازی‌اش که عادت به پوشیدن گرمکن در درون دروازه داشته، با تیپی متفاوت  در تمرینات حاضر شده و کار آموزش شاگردانش را دنبال می‌کند.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *