تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

برنامه SSC Tuatara برای شکستن مجدد رکورد سرعت در آینده نزدیک

شروع سال ۲۰۲۱ برای SSC Tuatara با یک انفجار همراه بود! این هایپر کار آمریکایی در دومین تلاشش توانست رکورد سرعت را جابجا کند و دهان منتقدان را ببندد. اگرچه Tuatara در مرحله اول از دستیابی به بیشینه سرعت تعیین شده‌اش، بازمانده بود، اما این بار، میانگین سرعت او به ۲۸۲٫۹ مایل بر ساعت یا ۴۵۵٫۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

این سرعت، رکورد سرعت قبلی در دنیای خودرو را که متعلق به کونیخزگ آگرا RS در  نوامبر سال ۲۰۱۷ بود، شکست.

IraniCard

اما این رکورد هم، پایانی بر شگفتی آفرینی Tuatara نیست! دکتر لری کاپلین، راننده و ثبت کننده رکورد سرعت Tuatara، به تازگی گفته که مایل است تا بار دیگر، شانس تازه‌ای به این اتومبیل بدهد و رکورد سرعت ۳۰۰ مایل بر ساعت یا ۴۸۲٫۸ کیلومتر بر ساعت را خلق کند.

جالب اینجاست که او با جدیت تمام از قابل ثبت بودن این رکورد، سخن می‌گوید. در مصاحبه‌ای که دکتر کاپلین با تاپ گیر داشته است، دستیابی به مرز ۳۰۰ مایل بر ساعت را برای خودش، آسان توصیف می‌کند.

البته چندان هم بی راه نمی‌گوید. او تقریبا ۶۰۰۰ فوت (۰٫۶ کیلومتر) قبل از رسیدن به خط پایان، سرعت ۲۸۶٫۱ مایل بر ساعت را تجربه کرده بود. او معتقد است که به زودی خبرهای شوکه کننده‌ای از SSC Tuatara در آینده منتشر می‌شود. اما پرسش اصلی اینجاست که این اتفاق چه زمانی و در چه مکانی به وقوع می‌پیوندد.

دومین تلاش Tuatara برای رکورد شکنی در زمین‌های جانی بومر در محل پرتاب شاتل فضایی، واقع در ایالت فلوریدا، به فرجام رسیده بود. ناگفته نماند که این منطقه فقط ۲٫۳ مایل (۳٫۷ کیلومتر) مسیر جاده‌ای قابل راندن دارد! SSC Tuatara برای دستیابی به رکورد سرعت، ۱٫۹ مایل (۳ کیلومتر) از این مسیر را استفاده کرد و به همین دلیل، دکتر کاپلین مجبور بود که در سریع‌ترین زمان ممکن، خودش را به حداکثر سرعت برساند.

طبیعتا شرایط این رکورد شکنی با سایر تلاش‌های مشابه توسط دیگر هایپر کارها، کاملا متفاوت بوده است. برای مقایسه، بد نیست بدانید که رکورد سرعت ۳۰۴ مایل بر ساعتی بوگاتی شیرون سوپر اسپرت که به دست ارا لیسن ثبت شد، در یک مسیر ۵٫۴ مایلی (۸٫۷ کیلومتری) انجام گرفت.

بزرگراه نوادا هم که اولین تلاش رکورد زنی SSC Tuatara در آنجا صورت گرفته بود، حداقل ۷ مایل مسیر مستقیم قابل استفاده داشت.

 

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *