تاریخ امروز:۳۰ شهریور ۱۴۰۰

برخورد فدراسیون با وزن کم کردن کشتی‌گیران نونهال

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، ابراهیم مهربان گفت: با توجه به تأکید فراوان رئیس فدراسیون کشتی و حساسیت رده نونهالان به عنوان رده سنی سرنوشت ساز برای کشتی گیران، فاصله ساعت وزن کشی و برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی کشور از دو ساعت و نیم به یک ساعت کاهش پیدا کرد.

 

وی ادامه داد: این کار به دلیل این بود که مربیان اقدام به کم کردن وزن کشتی گیران خود نکنند و به تمام هیئت های کشتی استان ها ابلاغ کرده ایم در صورت مشاهده وزن کم کردن کشتی گیرانشان، مربی آنها حداقل یک سال محروم و حداکثر امتیاز نیز از مجموع امتیازات عملکرد سالیانه آن هیئت کسر خواهد شد.

 

مهربان تصریح کرد: هدف فدراسیون از برگزاری رقابت های نونهالان قهرمانی کشور صرفا بحث قهرمانی نیست، بلکه می خواهیم که کشتی گیرانی که در ابتدای راه خود در کشتی قرار دارند، آسیب نبینند و با حضور در چنین مسابقاتی، به بار فنی و تجربه آنها افزوده شود.

 

سرپرست دبیری فدراسیون گفت: کشتی گیر نونهال در ابتدای راه قهرمانی قرار دارد و مهمترین مسئله برای ما نحوه صحیح آموزش و بحث فنی آنها است و اگر کشتی گیران در این رده سنی درگیر معضل وزن کم کردن شوند، قطعا عمر قهرمانی کوتاهی خواهند داشت.

 

مهربان با اشاره به اینکه ویروس کرونا نزدیک به ۲ سال است که ورزش را تحت تأثیر قرار داده گفت: متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا تمرینات و مسابقات کشتی آنطور که باید برگزار نشده و کشتی نیاز به پویایی و حضور نیروی جوان دارد و به همین دلیل برگزاری رقابت های قهرمانی کشور نونهالان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی خاطرنشان کرد: از هیئت کشتی استان لرستان به دلیل میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قدردانی می کنیم و امیدوارم با برگزاری این مسابقات روح تازه ای به کالبد کشتی کشور دمیده شود.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *