تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

برای پروازهای کیش در نوروز تصمیمی گرفته نشده است/ توقف پروازهای انگلیس همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایام سال ۹۹ ستاد ملی مقابله با کرونا پرواز یا برگزاری تورهای گردشگری به شهرهای مسافر پذیر از جمله  کیش را ممنوع کرد. بر این اساس تنها  کیشوندان می‌توانستند  پرواز داشته باشند.

به دنبال انتشار خبر ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و ممنوعیت پذیرش مسافران دریایی در بهار پیش رو، وضعیت پروازهای کیش  در ایام نوروز را از سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری جویا شدیم.

در همین رابطه  محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه هنوز هیچ تصمیم و یا ابلاغیه‌ای مبنی بر لغو و یا توقف پروازهای کیش به ما اعلام نشده است، گفت: سازمان هواپیمایی کشور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و هر زمان تصمیم و یا دستوری مبنی بر لغو پرواز شهرهای مسافر پذیر به ما ابلاغ شود  بلافاصله در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

او همچنین از تمدید محدودیت سفرها به مقصد انگلیس برای سومین بار خبر داد و گفت: با توجه به رسیدن به دوره پیک شیوع کرونای انگلیسی ممکن است بعد از ٢٠ اسفند هم ممنوعیت سفر به انگلیس تمدید شود.

ذیبخش  توضیح داد: سازمان هواپیمایی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا برگزاری جلسه آینده که تصمیم نهایی گرفته خواهد شد، ممنوعیت سفر تا ٢٠ اسفند به طور قطع ادامه خواهد داشت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور تصریح کرد: تاکنون تنها  لغو پروازهای انگلیس  به ما ابلاغ شده  و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمی برای لغو پرواز سایر کشورها نگرفته است.

گفتنی است، ابتدای دی ماه و با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان، ایران پروازهای خود را به لندن قطع کرد و بر اساس درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا پروازهای انگلستان تا آخر دی‌ماه ممنوع شد. البته این ممنوعیت تا پایان بهمن‌ماه نیز مجددا تمدید شد. همچنین سازمان هواپیمایی دی ماه امسال به تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی، خارجی و دفاتر فروش بلیت اعلام کرده است که فروش بلیت تهران – لندن اعم از مستقیم و غیرمستقیم برای جلوگیری از شیوع کرونای انگلیسی، ممنوع است.

 بر اساس تصمیم جدید هم ایران همچنان نه مسافری را از مبدا انگلیس می‌پذیرد و نه امکان سفر از ایران به انگلیس تا بیستم اسفند وجود دارد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *