تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بازگشت پژو به آمریکا فعلا منتفی است، استلانتیس بر احیای برند کرایسلر تمرکز می‌کند

با آنکه در چند سال اخیر همواره زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت پژو به ایالات متحده شنیده شده، اما پس از شکل‌گیری استلانتیس بسیاری از کارشناسان نسبت به حضور مجدد این برند فرانسوی در بازار آمریکا ابراز تردید کرده‌اند. حال با اظهاراتی که کارلوس تاوارس مدیرعامل استلانتیس در یک مصاحبه مطبوعاتی با نشریه Car and Driver مطرح کرده، مشخص می‌شود حداقل در آینده نزدیک چنین بازگشتی در کار نخواهد بود.

بازگشت پژو به آمریکا

بر اساس استراتژی جدید، استلانتیس بر تقویت جایگاه کرایسلر در آمریکا تمرکز خواهد کرد تا این برند در سرزمین مادری خود شرایط بهتری داشته باشد. آقای تاوارس در این رابطه گفته بازگشت پژو به آمریکا جزو اولویت‌های کنونی نیست و فاکتورهای دیگری مثل استعدادیابی، افزایش سرمایه و ارتقای توانمندی‌های مهندسی باید مورد توجه قرار گیرد.

IraniCard

از نظر آقای تاوارس، استلانتیس به لطف برندهای پرتعداد خود حضور پررنگی در ایالات متحده دارد و باید با بهبود و شتاب‌دهی برخی موارد لازم، جایگاه آنها را در این کشور بهبود ببخشد. این مدیرعامل ۶۳ ساله، کرایسلر را در کنار دو برند فیات و پژو، یکی از سه ستون تاریخی استلانتیس توصیف کرده و افزوده با تصمیم مدیران آینده‌ای روشن در انتظار آن است.

پیش‌تر گفته می‌شد استلانتیس برند کرایسلر را از رده خارج خواهد کرد، ولی با این مصاحبه آقای تاوارس، شایعات موجود رنگ باخته و کرایسلر کماکان به حیات خود ادامه خواهد داد.

هنوز مشخص نیست که آینده کرایسلر دقیقا به چه شکلی خواهد بود. در حال حاضر این برند آمریکایی سه مدل را روی خط تولید دارد که عبارتند از مینی‌ون پاسیفیکا، مینی‌ون Voyager و سدان ۳۰۰٫ طبق آمار، سال گذشته فقط ۱۱۰,۴۶۴ خودرو با نشان کرایسلر به فروش رسیده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهشی ۱۳ درصدی داشته است. از میان رقم مذکور ۹۳,۸۰۲ دستگاه به مدل پاسیفیکا و ۱۶,۶۵۳ دستگاه به مدل ۳۰۰ تعلق دارد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، کرایسلر ۳۰۰ به پایان راه رسیده و بزودی بازنشسته خواهد شد. در مدل ۲۰۲۱ از این سدان آمریکایی دیگر خبری از نسخه پرچمدار ۳۰۰C نیست و خریداران فقط باید از بین دو تریم تورینگ و S نسخه دلخواه را انتخاب کنند. اگر روند افت تقاضا برای این خودرو با شتاب موجود ادامه پیدا کند، مسلما تولید آن توجیهی نخواهد داشت. بد نیست بدانید فروش کرایسلر ۳۰۰C در سال ۲۰۲۰ به میزان قابل توجه ۴۳ درصد افت کرده است.

همچنین باید اشاره کنیم پژو تا اوایل دهه ۹۰ میلادی محصولات خود را در ایالات متحده عرضه می‌کرد. اما با تنگ‌تر شده عرصه رقابت، این شرکت در سال ۱۹۹۱ تصمیم به خروج از این کشور گرفت؛ جالب اینکه ۴۰۵ آخرین محصول این خودروساز فرانسوی در بازار آمریکا محسوب می‌شود.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *