تاریخ امروز:۲۵ مهر ۱۴۰۰

این دومی هم تاریخی بود؛/ بعد از ۱۲ سال؛ بنا بازهم با کاپ آمد (عکس)

کد خبر: ۱۷۸۵۰۷۷/۵۸

زمان: ۰۰:۱۴  
۱۴۰۰/۰۷/۲۰

بازدید: ۴,۵۷۲

این دومی هم تاریخی بود؛

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با کاپ دومی قهرمانی جهان وارد تهران شد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در سال ۲۰۰۹ برای اولین توانست یکی از سه سکوی تیمی قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد. ایران در آن دوره با طلای حمید سوریان و برنزهای علیزاده، اخلاقی و علی اکبری مدال نقره هرنینگ را مال خود کرد تا نام محمد بنا به عنوان یکی از تاریخ سازترین مربیان کشتی فرنگی ثبت شود.

 

۱۲ سال پس از آن موفقیت بزرگ، تیم ملی کشتی فرنگی ایران یک بار دیگر مقام دوم تیمی را در قهرمانی جهان به دست آورد. این تکرار بازهم با هدایت محمد بنا بود و این بار مقتدرانه تر از سال ۲۰۰۹ به دست آمد.

 

شاگردان محمد بنا دست به کار بزرگی زدند و با کسب ۴ طلا و دو برنز به مقام دوم تیمی اسلو ۲۰۲۱ دست یافتند تا نام شان را در تاریخ کشتی فرنگی ایران جاودانه کنند؛ این تیم، تنها تیم کشتی فرنگی ایران بود که در یک دوره از مسابقات قهرمانی جهان توانست بیش از دو طلا کسب کند.

 

این گونه بود که کاپ دومی مسابقات قهرمانی جهان به تیم کشتی فرنگی ایران رسید؛ کاپی که محمد بنا امشب آن را به دست داشت و از پله های فرودگاه امام خمینی پایین آمد. او در میان استقبال مسئولین و مردم مشتاق به همراه شاگردانش به کشور بازگشت و در حالی که کاپ دومی را در دست داشت، به ابراز احساسات دوستدارانش پاسخ داد.

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *