تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

ایده‌های نوآورانه برای تسهیل مادری حمایت می‌شوند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، مرکز نوآوری اجتماعی و علوم انسانی «هیواد نو»، برای ارج نهادن به مقام مادری، رویدادی برای حمایت از ایده های نوآورانه در جهت تسهیل مادری را برگزار می کند.

این رویداد در ۵ محور ۱-مادری و سلامت ( سلامت مادران و کمک به نقش مادر در سلامت خود و خانواده به خصوص مادرانی که فرزندان با بیماری خاص و یا معلول دارند)، ۲-کمک به مادر برای ایفای نقش‌های اجتماعی، ۳-کمک به مادر برای نقش مربی‌گری در ایام کرونا، ۴- کمک به مادر در بحث بازی و سرگرمی با کودکان و ۵-کمک به مادر برای افزایش یادگیری مهارت‌های زندگی برگزار می شود.

رویدادِ حامان در این محورها علاوه بر جایزه نقدی از طرح های برتری که در آنها کالا یا خدمتی برای مادران و در جهت فرزندپروری ارائه می‌شود حمایت کرده و تا سقف ۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری می‌کند. 

همچنین در بخش کسب و کاری حامان، از ایده های خام، طرح های تجاری، و استارتاپ های موجود که با افزودن ایده های جدید، قصد گسترش کسب و کار خود را دارند حمایت می شود. این حمایت به صورت خدمات پیش شتابدهی است. در انتهای دوره، طرح های منتخب وارد بخش شتابدهی شده و بر روی آنها سرمایه گذاری نیز می شود. 

در بخش نوآوری سیاستی حامان از چه طرح هایی حمایت می شود؟ 

در بخش نوآوری سیاستی رویداد حامان، طرح هایی که به شناسایی برای مسائل مادران که نیاز به تصمیم گیری و طرح سیاستی در دستگاه سیاستگذاری دارند مورد حمایت و پیگیری قرار می گیرند.

مخاطبان می توانند در ۲ محور ۱. شناسایی مسئله برای طرح و شناخت مسئله جدید  یا ارائه صورت بندی دقیقی از  مسائل و مشکلات و ۲. راهکار سیاستی برای ارائه راهکار یا ایده جدید و دقیق برای مسائل شناسایی شده، نوآوری داشته باشند.

البته در کنار راهکارهای جدید و نوآورانه در این محور از بازسازی تجربه های سایر کشورها ( Best practic )، ایده های جدید در آسیب شناسی سیاست های موجود، مدل های اجرای سیاست‌ها و… در این رویداد پذیرفته می شود. 

شرکت کنندگان در این حوزه جهت تکمیل و اصلاح طرح سیاستی ملزم به شرکت در دوره تخصصی این حوزه با سرفصل های مرتبط در ۶ جلسه هستند.

همچنین برای ارتقای کیفیت طرح‌ها نیز دوره توانمندسازی با حضور اساتید بزگوار از جمله، خانم اردبیلی، حجت الاسلام و المسلمین برمایی، آقای سعد آبادی و… نیز برگزار می‌شود.

ثبت نام برای این رویداد از طریق  سایت hivadeno.com صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *