تاریخ امروز:۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ایده‌های خود را با بازار دارایی فکری در میان بگذارید

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

صفاری کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: گاهی‌ اوقات دارایی با آنچه از قدیم به عنوان مال شناخته می‌شود، مانند زمین، ساختمان، خودرو یا طلا، متفاوت است، این دسته از دارایی‌ها، دارایی‌های فکری هستند که محصول فکر انسان و ابداع ذهن او هستند، بازار دارایی فکری جایی برای ایده‌های نوآورانه است، که اگر این ایده‌ها خوب باشند، قابلیت تبدیل به صنعت را دارند.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که بازار دارایی فکری چیست؟ بیان کرد: یک سری نوآوری وجود دارد، که به آن ایده می‌گوییم که این ایده‌ها در بازار دارایی فکری هستند و پتانسیل تبدیل به صنعت را دارند.


بیشتر بخوانید


وی افزود: برای مثال فردی طرح  باربند خودرو را مطرح کرده بود و این فرد باربندی را ساخت که به سرعت باز و بسته می‌شود،این یک ایده خوب بود و در صنعت مورد استفاده قرار گرفت و برای آن بازار فکری ایجاد شده است، ایده ها در بازار دارایی فکری، ارزیابی می‌شود که چه مقدار می‌تواند سود ایجاد کند و در نهایت ایده تایید شده به فروش می‌رسد.

صفاری اظهار نظر کرد: بازار دارایی فکری همان بازار اختراعات است که جوانان می‌توانند در این بازار اختراعات خود را به ثبت برسانند و صنعتگران می‌توانند، اختراعاتی که قابلیت تبدیل به صنعت را دارند استفاده کنند.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که افرادی دارای ایده هستند چگونه به تامین مالی برای ایده خود اقدام کنند؟ بیان کرد: دقیقا بازار دارایی فکری در فرابورس برای همین امر تشکیل شده است، که افراد ایده‌های خود را با استفاده از ابزار‌هایی که در بازار دارایی فکری در فرابورس است، تامین مالی کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که کسانی که دارای ایده هستند خود سرمایه گذار محسوب می‌شوند؟ تشریح کرد: نه این افراد سرمایه گذار محسوب نمی شوند، بلکه این ایده‌ها اول مطرح و بعد از پخته شدن، به فروش گذاشته می‌شود، به عبارتی افراد ایده‌های نوآورانه خود را می‌توانند در این بازار به فروش برسانند، اولین دارایی فکری که معامله شد همان باربند، ماشین بود.

صفاری تصریح کرد: معمولا فرآیند تبدیل ایده به صنعت یک امری زمان بر است، ولی اگر اتفاق بیفتد و ایده خوبی باشد می‌تواند مفید واقع شود و مورد استقبال مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *