تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اپل و سامسونگ بزرگترین خریداران چیپ‌های نیمه هادی در سال ۲۰۲۰ بودند

اپل و سامسونگ به ترتیب با سهم‌های ۱۲ و ۸ درصدی بیشترین میزان از خرید چیپست را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش گارتنر، سهم خرید چیپ‌ نیمه هادی توسط شرکت‌های اپل و سامسونگ هر سال نسبت به سال قبل در حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. هرچند در این بازار رقابتی، به دلیل محدودیت‌های به وجود آمده برای هواوی از سوی ایالات متحده، سهم خرید چیپست توسط این شرکت در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل، افت ۲۳ درصدی را تجربه کرد.

با وجود این، هواوی پس از اپل و سامسونگ در جایگاه سوم در میان خریداران بزرگ چیپ نیمه هادی قرار گرفت. در این فهرست، لنوو با سهم خرید ۴ درصدی در جایگاه چهارم و دل با سهم خرید ۳٫۷ درصدی در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

IraniCard

«ماساتسونه یاماجی» مدیر تحقیقات گارتنر در این رابطه گفت:

« در سال ۲۰۲۰، همه گیری کرونا و درگیری‌های سیاسی بین ایالات متحده و چین، بر بازار فروش چیپست تاثیرگذار بودند. پاندمی باعث شد تقاضا برای گوشی‌های هوشمند ۵G کاهش پیدا کند،‌ اما از سوی دیگر باعث افزایش تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی و بازی‌های ویدیویی در کنار افزایش سرمایه‌گذاری در مراکز داده ابری شد. به علاوه افزایش قیمت حافظه در سال ۲۰۲۰، منجر به افزایش هزینه تولید چیپست‌های مختلف در سال گذشته میلادی نیز شد.»

با توجه به گزارش منتشر شده از سوی گارتنر، در مجموع میزان خرید چیپست در بازارهای جهانی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ در حدود ۷٫۳ درصد افزایش یافته است. اپل نه تنها در سال میلادی که گذشت بیشترین سهم خرید بازار چیپست را از آن خود کرد، بلکه توانست برای نخستین بار موفق به توسعه چیپ نیمه هادی ۵ نانومتری برای گوشی‌های آیفون شود. همچنین انتظار می‌رود این شرکت در آیفون ۱۴ سراغ توسعه چیپ‌های نیمه هادی ۳ نانومتری قدرتمندتر و با مصرف انرژی رفته و در این زمینه نیز پیشگام شود.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *