تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

انجام ۷۰ هزار ترانزیت در یک ماه در کشور

 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در خصوص همکاری با اتاق بازرگانی در زمینه تجارت خارجی اظهار کرد: حمل و نقل در زمینه اقتصاد یک اصل بسیار مهم و اساسی است که باید صحبت‌های بخش خصوصی و تجار را در این زمینه بیشتر بشنویم چراکه از حمل و نقل‌های تجاری بیشترین استفاده را می‌کنند.

وی افزود: نکته‌ای که در این زمینه برای ما حائز اهمیت است این است که دیپلماسی حمل و نقل را به کمک وزارت امور خارجه در وزارت راه و شهرسازی فعال کردیم و با انجام رایزنی میان کشورها، ظرفیت‌های هماهنگی را افزایش دادیم.


بیشتر بخوانید


وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با انجام این امور توانستیم تعداد عبور و مرور از ۲۵ پایانه رسمی مرزی فعال را در ماه به ۷۰ هزار برسانیم.

اسلامی ادامه داد: جا‌به‌جایی کامیون‌های ایرانی به کشور‌های مختلف پس از شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود که تمامی راه و کشور‌ها یک به یک اجازه ورود دادند که آخرین آن‌ها نیز کشور گرجستان بود که با رایزنی‌های اخیر وزیر امور خارجه انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز بحث گسترش ظرفیت حمل و نقل کالا‌های فاسد پذیر نیز مطرح شد که بخش ترانزیت وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اعلام آمادگی کرد تا این قبیل بار‌ها با بهترین کیفیت به کشور مقصد برسند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز کرد: روز پنجشنبه کشتی‌های ro_ro پنجمین سفر خود را به سمت روسیه طی کردند که این امر نیز رو به گسترش است که با انجام آن محموله‌های فساد پذیر هرچه با کیفیت‌تر و سریع‌تر به مقصد می‌رسند.

اسلامی مطرح کرد: تجارت با کشور سوریه که این روز‌ها توسط بسیاری از بخش‌های دولتی و خصوصی مورد توجه قرار گرفته، از اهمیت زیادی در وزارت راه و شهرسازی برخوردار است و هر کمکی که از دست این وزارت خانه برآید قطعا دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: بزرگراه جنوبی قزوین تا قم که نقش بسیار مهمی می‌تواند در زمینه ترانزیت داخلی کالا داشته باشد تا عید غدیر به بهره برداری می‌رسد و به نام همین عید نامگذاری می‌شود.

در همین راستا غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بخش خصوصی با گمرکات کشور به خصوص سو مدیریت آن‌ها مشکلات بزرگی دارد که وزارت راه و شهرسازی در راستای حل این مشکلات با ما همکاری خواهد کرد.

وی در پایان بیان کرد: همکاری‌های خوبی را با وزارت راه و شهرسازی آغاز کرده‌ایم که قطعا می‌تواند تاثیرات به سزایی در گسترش تجارت خارجی و حل مشکلات آن‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *