تاریخ امروز:۱۷ اسفند ۱۳۹۹

انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ها/قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوسفند ۱۱۰ هزار تومان است

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از انباشت دام در دامداری ها خبر داد و گفت: در حال حاضر دامداری ها مملو از دام است به طوریکه دامدار با شرایط سخت نگهداری و پروار روبروست.

وی افزود: با توجه به گرانی نهاده، نبود بازار مناسب و شیوع ویروس منحوس کرونا ، فشار زیادی بر بخش تولید وارد شده به طوریکه حدود ۳۰۰ هزار راس دام در بخش سنگین و ۶ تا ۷ میلیون راس در بخش سبک در دامداری ها انباشت شده است.

پوریان با بیان اینکه تقاضا برای خرید گوشت و دام به پایین ترین حد خود رسیده است، گفت: بنابر آمار امسال با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف ها، میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه سالیانه یک میلیون تن گوشت در کشور مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: بنابر آمار از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۰ هزار تن گوشت در کشور مورد استفاده قرار گرفته است که با این وجود مازاد قابل توجهی در بخش گوشت به صورت انجماد در سردخانه ها موجود است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام در واکنش به قیمت گوشت در بازار بیان کرد: علی رغم‌کاهش مصرف و مازاد تولید در بخش دام و گوشت با نرخ های غیرمنطقی گوشت گوسفند و گوساله در سطح خرده فروشی ها روبرو هستیم که با واقعیت همخوانی ندارد.

وی واردات ۳۳ هزار تن گوشت با نرخ ۱۲۰ هزار تومان را یکی از دلایل اصلی قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به مازاد تولید در بخش دام، قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوسفند در خرده فروشی ها ۱۱۰ هزار تومان و گوشت گوساله ۱۰۰ هزار تومان است.

پوریان در پایان قیمت هر کیلو دام سنگین درب دامداری را ۳۸ هزار تومان و دام‌سبک را ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو لاشه دام سنگین ۷۳ هزار تومان و لاشه دام سبک ۹۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *