تاریخ امروز:۱۲ مرداد ۱۴۰۰

امروز؛ پایان ماراتن فوتبال ایران / هوادار یا بادران؛ کدامیک از صعود باز می ماند؟ 

کد خبر: ۱۷۶۸۸۰۴/۳۴

زمان: ۱۱:۰۲  
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

بازدید: ۲,۳۶۹

امروز؛ پایان ماراتن فوتبال ایران 

پرونده فصل جاری رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور امروز بسته می شود و از بین سه تیم فجر سپاسی – هوادار و بادران دو تیم به لیگ برتر صعود خواهند کرد. 

به گزارش “ورزش سه”، سه تیم سقوط کننده به دسته دوم هم مشخص شده اند. گل ریحان البرز – نود ارومیه و چوکای تالش. این سه تیم جای خود را به شهرداری همدان – مس شهر بابک و یکی از دو تیم ویستا توربین یا شهید قندی یزد (تیم های برتر لیگ ۲) خواهند داد. 

 

تفاضل فجر سپاسی ۱۷ – هوادار ۱۵ و بادران ۱۲ است؛ اگر چه در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد و فوتبال غیر قابل پیش بینی است اما طبیعی است فجر سپاسی از شانس بیشتری برای قهرمانی در این فصل از بازی ها برخوردار باشد چرا که در بازی های امروز میهمان تیم انتهای جدول و سقوط کرده گل ریحان است. تیمی که در بازی قبلی خود ۶ گل از شهرداری آستارا خورد. مسابقه ای که بدون شک می تواند حتی تفاضل گل تیم فجر سپاسی را بهتر کند. تیم فجر که پیش تر هم یک بار بهمراه کلانتری به لیگ برتر صعود کرده بود دست کم در هفته های پایانی نشان داد تیم شایسته ای برای صعود به لیگ برتر است. این تیم در هفته های پایانی هوادار را در تهران شکست داد و هفته پیش هم به یکی از مدعیان صعود یعنی شاهین شهرداری بوشهر ۳ گل زد.

 

 

اما قرعه دو تیم دیگر مدعی صعود در هفته پایانی به چه صورت است؟ هوادار در خانه میزبان شهرداری آستارا است. تیمی که هفته پیش ۶ گل به تیم گل ریحان زد. شهرداری آستارا نه داعیه صعود  دارد و نه خطر سقوط به دسته پایین تر را احساس می کند اما انتظار می رود امروز در تهران ودر برابر هوادار جوانمردانه و با همه وجود بازی کند چرا که نتیجه این دیدار در سرنوشت صعود دو تیم دخیل است؛ هوادار یا بادران. در صورتی که هوادار در این بازی امتیاز بدهد بادران این شانس را دارد با شکست ملوان در انزلی به لیگ برتر صعود کند. ایضا همین انتظار از تیم ملوان می رود. تیمی که شرایط مشابه شهرداری آستارا دارد. البته ملوان پیش از این هم نشان داده بود تیمی است که فوتبال پاک را رعایت می کند. این تیم با شکست مس کرمان در انزلی نشان داد هیچ گاه امتیاز فروشی نخواهد کرد و حرف های به میان آمده پیش از بازی با مس تنها یک بداندیشی در مورد تیم پاک ملوان بود. تیمی که این شانس را دارد با شکست خیبر در روز دوم مرداد ماه به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند. این برای تیم ملوان چیز تازه ای نیست به این خاطر که در جام حذفی یکی از تیم های پر افتخار فوتبال کشور بشمار می رود و سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی در این بازی ها داشته است. 

 

هوادار یا بادران؛ کدام یک به عنوان تیم دوم به لیگ برتر صعود می کنند؟ کسب ۵۷ امتیاز تا به این جای کار نشان می دهد هر دو تیم برای صعود به لیگ برتر تیم شایسته ای هستند اما یک تیم باید از صعود باز بماند چرا که سهمیه صعود به لیگ برتر تنها دو تیم است که فجر سپاسی مدعی اول بشمار می رود. هضم عدم صعود برای هر دو تیم سخت و ناراحت کننده خواهد بود اما زیبایی فوتبال به همین اتفاقات است و این را باید با صدای بلند تکرار کرد عدم صعود برای هوادار یا بادران ناکامی نه بلکه یک تجربه تلخ است. فوتبال ادامه دارد. تیمی که از صعود باز می ماند باز هم این شانس را دارد که برای صعود به لیگ برتر تلاش کند و این خوبی فوتبال است که فرصت همیشه برای جبران و ارایه کارنامه ای بهتر وجود دارد.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *