تاریخ امروز:۲۶ فروردین ۱۴۰۰

افزایش نسبی دما در نوار غربی و شمالی کشور/ وزش باد شدید در تهران

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه براساس آخرین گزارش‌های سازمان هواشناسی امشب در شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و شمال سمنان ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود گفت:در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان وزش باد شدید گاهی گرد وخاک رخ می‌دهد.

او ادامه داد: امشب به دلیل وزش باد گرم  در سواحل دریای خزر و استان اردبیل، افزایش محسوس دما در این مناطق انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه خلیج فارس و دریای عمان تا ظهر سه شنبه مواج است افزود: روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام است و افزایش نسبی دما به ویژه در نوار غربی و شمالی کشور رخ می‌دهد.

رفیعی بیان کرد: روز پنج شنبه در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

او یاد آور شد: روز جمعه نیز با گذر امواج تراز میانی جو، در شمال غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران و برخی مناطق استان فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد انتظار می‌رود.

رفیعی توضیح داد: همچنین در اوایل شب با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر بارش و کاهش نسبی دما در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود.

او درباره آب وهوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد و گاهی باد شدید است و بیشترین دمای هوا به ۲۵ درجه و کمترین آن به ۱۴ درجه می رسد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *