تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اعتبارات فدراسیون تنیس با دو سه اعزام خارجی تمام می‌شود/ عزیزی: زیرساخت برای تنیس نداریم

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، داود عزیزی درباره برگزاری مسابقات جام حذفی و تور جهانی تنیس در جزیره کیش گفت: مسابقات جام حذفی بانوان با حضور ۷۳ تیم و بیش از ۲۲۱ ورزشکار و سپس تور جهانی جوانان با ۱۱۰ تنیسور و بعد از آن مسابقات جام حذفی تنیس آقایان برگزار شد. این مسابقات با ۱۸۳ تیم رکورد زد و اجازه دادیم چند بازیکن خارجی شرکت کنند که رقابت خوبی بود.

رئیس فدراسیون تنیس در خصوص برگزاری سایر مسابقات این رشته تا پایان سال ۹۹ اظهار داشت: طبق برنامه ریزی فدراسیون مسابقات رده‌های سنی تنیس در یزد برگزار می‌شود که استقبال خوبی هم از این رقابت‌ها شده است. از دوم اسفندماه مسابقات جایزه بزرگ هرمزگان آغاز و تا ۱۹ اسفندماه در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود. از ۱۹ اسفندماه با توجه به احتمال منع ترددهای بین استانی مسابقه‌ای تا سال آینده نخواهیم داشت.

 

عزیزی افزود: کمیته مسابقات در حال برنامه ریزی برای برگزاری رقابت‌های سال آینده و تقویم فدراسیون است. از ۲۵ فروردین ماه تا ۲۵ اردیبهشت ماه و در ماه مبارک رمضان مسابقات جام رمضان و از خردادماه مسابقات لیگ باشگاهی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به کمک‌های مالی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به فدراسیون تنیس خاطرنشان کرد: اعتبارات مصوب ما از وزارت ورزش و جوانان ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و از کمیته ملی المپیک ۲۴۰ میلیون تومان است که رقم خیلی کمی است. با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کردم و ایشان هم به این اعتبار ضعیف اذعان داشت. با ماهی ۲۰ میلیون تومان در فدراسیون المپیکی مثل تنیس هیچ اتفاقی در حوزه قهرمانی رقم نمی‌خورد. به همین دلیل پیگیر گرفتن اسپانسر هستم؛ البته اسپانسر هم شرایط خاصی دارد. آنها به دنبال دیده شدن هستند که خوشبختانه در مسابقات تنیس کیش تعداد دنبال کنندگان اینستاگرام و فضای مجازی تنیس افزایش یافت.

 

عزیزی به مشکل زیرساخت‌های تنیس اشاره کرد و به تسنیم گفت: فدراسیون تنیس زمانی زیرساخت‌های خوبی داشت اما الان چیزی ندارد. من هم خیلی تلاش کردم و در حال پیگیری هستم تا بتوانم زیرساختی برای تنیس فراهم کنم. وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیزات اماکن ورزشی باید به ما کمک کنند. حضور معاونین وزیر و تماشای مسابقات از نزدیک به ویژه از سوی  علی‌نژاد باعث شد جلسه‌ای با شرکت توسعه برگزار شود تا مشکل ما را برطرف کنند.

رئیس فدراسیون تنیس با اعلام اینکه بودجه تنیس در بخش‌های مشخص شده باید هزینه شود، خاطرنشان کرد: بودجه فدراسیون تنیس سرفصل های مختلفی دارد. ۲۰ درصد از بودجه‌ای که از وزارت ورزش و جوانان واریز می‌کند صرف هزینه‌های جاری فدراسیون می‌شود؛ مقداری صرف بخش همگانی، بخشی صرف ورزش قهرمانی و بخشی هم برای پارالمپیک هزینه می‌شود و ما متناسب با هر سرفصل خرج می‌کنیم.

 

وی با تاکید بر بالا بودن هزینه‌های اعزام تیم‌های ملی گفت: اعتباراتی برای استان‌ها در نظر گرفتیم که باید به هیئت‌های استانی تزریق کنیم. اعتباراتی برای ورزش همگانی داریم که تجهیزات خریده و به آنها تعلق می‌گیرد. بخشی از بودجه را برای سال آینده نگه می‌داریم، چون امسال برای تیم‌های ملی مسابقه‌ای نداشتیم و سال آینده از خردادماه مسابقات ما آغاز می‌شود. یک اعزام دختران ایران به مسابقات مالزی هزینه خیلی زیادی دارد و اگر دو سه اعزام داشته باشیم تمام اعتبارات تنیس تمام می‌شود؛ بنابراین نسبت به اعتباراتی که به ما تعلق می گیرد خیلی کمبود داریم و باید بخشی از آن را از طریق اسپانسر تامین کنیم.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *