تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

اختصاص ۵۶ درصد ارزش معاملات آتی به نقره و صندوق طلا

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در جریان معاملات مرداد ماه سال ۱۴۰۰ در بازار مشتقه بورس کالا معامله گران بر پایه دارایی‌های نقره، صندوق طلا، زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز تعداد ۲۳۳ هزار و ۷۷۱ قرارداد را به ارزش تقریبی ۵۱۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان منعقد کردند.

در این میان بیش از نصف ارزش کل معاملات به مدد دو دارایی نقره و صندوق طلا به ثبت رسید. به طوری که دو دارایی مذکور به تنهایی ۵۶ درصد ارزش معاملات را رقم زدند؛ گرچه رتبه اول حجم معاملات در اختیار زعفران نگین بود تا این دارایی ۶۰ درصد حجم قرارداد‌های منعقده را به تنهایی به ثبت برساند.

طی مرداد ماه امسال تعداد ۷۴ هزار و ۳۴۱ قرارداد آتی نقره در سررسید‌های مرداد، مهر و آبان ماه امسال به ارزشی بیش از ۱۵۹ میلیارد تومان منعقد شد که این آمار به ترتیب ۳۲ و ۳۱ درصد از حجم و ارزش کل معاملات ماهانه را تشکیل می‌داد.

در نماد‌های معاملاتی قرارداد‌های آتی واحد‌های صندوق طلا برای تحویل در دو دوره مرداد و مهرماه امسال تعداد ۱۴ هزار و ۵۱۰ قرارداد آتی منعقد شد و ارزش ۱۲۸ میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومانی را در پی داشت.

انعقاد ۱۴۱ هزار و ۳۱۴ قرارداد آتی زعفران نگین در دو دوره تحویل شهریور و آبان ماه امسال نیز ارزشی بالغ بر ۲۱۳ میلیارد تومان را رقم زد تا دارایی پایه مذکور سهم ۶۰ و ۴۱ درصدی را در حجم و ارزش کل معاملات این ماه کسب کند.

معامله گران با انعقاد ۲ هزار و ۸۴۸ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز ارزشی حدود ۳ میلیارد و ۳۳۱ میلیون تومان را برای تحویل در سررسید‌های شهریور و آبان ماه به ثبت رساندند.


بیشتر بخوانید


در ماهی که گذشت ۶۰۶ قرارداد آتی پسته نیز در حالی برای سررسید‌های شهریور و آبان ماه امسال منعقد شد که ارزش این معاملات به حدود ۱۱ میلیارد تومان بالغ شد.

این گزارش می‌افزاید حجم معاملات زیره سبز تحویل مهرماه ۱۴۰۰ نیز به ۱۵۲ قرارداد آتی و به ارزشی نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *