تاریخ امروز:۳۱ فروردین ۱۴۰۰

احتمال سرمازدگی باغات در مناطق شمال غرب کشور/خطر آفت سوسک سرخرطومی در کمین نخلستان‌ها

مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: کاهش دما یکی از مخاطراتی است که به درختان در مرحله شکوفه دهی آسیب وارد می‌کند.

او افزود: در ۲ تا ۳روز آینده احتمال کاهش دمای صبح هنگام در مناطق شمال غرب و زاگرس وجود دارد. باغداران نسبت به مقابله با سرما اقدامات لازم را انجام دهند.

این کارشناس هواشناسی کشاورزی با بیان اینکه هم اکنون کاشت چغندر بهاره در بسیاری از مناطق کشور در حال انجام است، ادامه داد: باید این عملیات در مناطق آذربایجان غربی و کرمانشاه با سرعت انجام شود.

حقیقت با اشاره به کاهش بارندگی در بسیاری از مناطق کشور به کشاورزان توصیه کرد: کلزاکاران آبیاری منظم همراه با پاشش سولفات آلومینیوم را در دستور کار خود داشته باشند.

او تاکید کرد:با توجه به آسیب آفت سوسک سرخرطومی در بسیاری از نخلستان‌های کشور، باغداران نسبت به پایش و مبارزه با این آفت در زمان صبح اقدام کنند. همچنین باغداران برای گرده افشانی مراقب باد‌های تند و تند باد‌های لحظه‌ای باشند.

مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی کشور در پایان گفت: هم اکنون در مناطق جنوبی کشور زمان برداشت گندم و سایر غلات هست. مسافران از رها کردن بطری آب یا نوشابه به داخل مزارع خودداری کنند، زیرا باعث آتش سوزی می‌شود.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *