تاریخ امروز:۵ مرداد ۱۴۰۰

اثرات قطع برق بر معاملات فولاد بورس کالا اعلام شد/ ۲ پیشنهاد برای بهبود اوضاع بازار

در نامه دوم‌ مدیرعامل بورس کالا به معاون معدنی وزیر صمت؛

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگارن جوان، سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا در دومین نامه خود به معاون امور معادن وزارت صمت ضمن اشاره به شرایط بازار فولاد و کاهش عرضه شمش فولاد پیرو مشکلات موجود و قطع برق واحدهای تولیدی، پیشنهادات بورس کالا در جهت بهبود اوضاع بازار را مطرح کرد.

در این نامه آمده است: پیرو نامه شماره ۹۱/م مورخ ۲۱ تیر ماه این شرکت، به استحضار می‌رساند پیرو مشکلات موجود و قطع برق واحد‌های تولیدی محصولات فولادی، عرضه شمش در بورس کالا به شدت کاهش یافته به طوریکه تناژ ارایه شده برای تاریخ ۲۸ تیر ماه جاری حدود ۱۱ هزار تن اعلام شده که قطعا نمی‌توان با این تناژ کشف نرخ مناسبی ارایه نمود، لذا عرضه شمش در هفته جاری نیز متوقف شود.


بیشتر بخوانید


همانطور که قبلا نیز بیان شد به منظور برطرف شدن مشکل ضروری است ابتدا تعهدات سررسید شده و تعهدات آتی شرکت‌ها اعم از داخلی و صادراتی محاسبه شده و سپس با توجه به وضعیت تولید و موجودی انبار شرکت‌ها نسبت به عرضه داخلی در قالب فروش سلف برنامه ریزی نمود. تا زمان پایداری تولید نیز امکان تجمیع عرضه‌ها وجود داشته و می‌توان به جای عرضه هفتگی تناژ مناسب به صورت دو هفته یکبار عرضه کرد.

گفتنی است مدیرعامل بورس کالای ایران امروز نامه دیگری نیز در راستای پیشنهادات بورس کالا برای کاهش التهاب بازار سیمان کشور به معاون معدنی وزیر صمت نوشته بود.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *