تاریخ امروز:۳۰ شهریور ۱۴۰۰

اتهامات ضدانحصار علیه آمازون در آمریکا گسترده تر می شود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به گفته کارل ریسین دادستان کل واشنگتن از این طریق فرایند قضایی آغاز شده بر علیه آمازون از ماه می به صورت گسترده تری دنبال خواهد شد. واشنگتن آمازون را در ماه می مورد پیگرد قضایی قرار داد و مدعی شد آمازون شرایط را برای فروشندگان ثالث به گونه ای تعیین می کند که آنها در نهایت از فروش تولیدات خود به قیمتی کمتر از قیمت عرضه شده در آمازون در دیگر فروشگاه ها منع شوند.

از سوی دیگر روال تعیین قیمت توسط آمازون مشتمل بر هزینه هایی است که تا ۴۰ درصد از کل قیمت هر محصول را شامل شده و موجب افزایش قیمت تمام شده این محصولات برای مصرف کننده می شود.

در شکایت جدید ادعا شده آمازون توافق هایی با عمده فروشان به عمل می آورد تا حداقل سود را برای آنها تضمین کند. بنابراین اگر آمازون قیمت کالایی را پایین آورد تا با فروشنده آنلاین دیگری رقابت کند، عمده فروش نیز باید مابه التفاوت قیمت فروش جدید و حداقل قیمت توافق شده را بپردازد. این امر به ضرر عمده فروشان طرف قرارداد با آمازون است.

آمازون در واکنش این شکایت ها را رد کرده و ادعاهای طرح شده در آنها را غلط توصیف کرده است. در بیانیه این شرکت آمده که عمده فروشان خود قیمت محصولات عرضه شده خود را تعیین می کنند .

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *